środa, 14 maja 2008

Mamy już gotową instalację elektryczną!

Trwało to zaledwie kilka dni - i proszę! Instalacja elektryczna gotowa.
Żeby nie zanudzać, prezentujemy zdjęcia tylko z jednego pomieszczenia - sypialni. Niemniej, można na nich zaobserwować wszystkie istotne elementy, takie jak:
  • prowadzenie przewodów elektrycznych
  • prowadzenie przewodów EIB
  • instalacje głośnikowe pod nagłośnienie
  • peszle pod okablowanie Ethernet i TV

Instalacje elektryczne - na przykładzie sypialni

W naszej instalacji przyjęliśmy rozwiązanie, w którym cała inteligencja systemu EIB zgromadzona jest w jednym centralnym miejscu (nazwijmy je dla uproszczenia "szafą"). Tam zostanie zgromadzona cała energetyczna część łącznie z zabezpieczeniami oraz elementy systemu EIB.
Tak więc zamiast instalować pojedyncze aktory w miejscach, które są sterowane (np. przy roletach), zastosujemy pojedyncze urządzenia z wielokrotnymi wyjściami i umieścimy je we wspomnianej szafie. Jeśli chodzi o koszt urządzeń EIB - takie podejście jest zdecydowanie tańsze, niemniej wymaga prowadzenia znacznej ilości przewodów elektrycznych (stąd te szerokie wiązki przewodów widoczne na zdjęciach).
Oczywiście magiczny zielony przewód jest prowadzony do wszystkich istotnych miejsc w całym budynku. Oczywiście najbardziej oczywistym jest prowadzenie przewodów do przyszłych przycisków sterujących, ale również do wszelkiego rodzaju czujników i do miejsc, które mogą okazać się istotne ... w przyszłości.

Brak komentarzy: