czwartek, 24 grudnia 2009

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE ad 2009, 2010, 2011...

To niewiarygodne, jak ten czas szybko leci!

Minął dokładnie rok od czasu, gdy opublikowaliśmy ostatni wpis, nota bene również z życzeniami. :)

2009 rok poświęciliśmy na przeprowadzkę do naszego nowego domu. Termin tego wiekopomnego wydarzenia przesuwaliśmy wielokrotnie, aż wreszcie z początkiem lipca - udało się! Nie oznacza to bynajmniej, że wszystko w naszym domu jest już gotowe i zapięte na ostatni guzik.
A zwłaszcza nasza instalacja EIB...

Uważni Czytelnicy pamiętają, że zakończyliśmy na instalacji szafy "elektrycznej". Po roku jej użytkowania mamy już pierwsze przemyślenia: to była naprawdę dobra inwestycja! Jest to przede wszystkim zasługa naszego elektryka, który przemyślał rozplanowanie obwodów, opisał wszystko bardzo szczegółowo i zainstalował m.in. legrandowskie zaciski, które bajecznie ułatwiają wszelkie elektryczne połączenia. Podłączaliśmy póki co nie-inteligentne przełączniki i sterowniki, i koncepcja sprawdziła się w stu procentach. Naprawdę nie warto stosować połowicznych rozwiązań i wybierać to co pozornie tańsze: mści się to potem okropnie i w efekcie kosztuje dużo więcej, niż rozwiązanie tzw. "droższe". Przynajmniej takie doświadczenia posiedliśmy przy wyborze elementów wyposażenia, na których pozornie "zaoszczędziliśmy".

Plany na 2009 rok mieliśmy bardzo ambitne. Kupiliśmy nawet mały, używany rackowy serwer, który w przyszłości będzie sercem całego systemu: będzie zarządzał wszystkimi elementami EIB i odpowiadał za wizualizację i sterowanie np. przez przeglądarkę internetową. Niestety dalsze prace przy "prawdziwym" EIB musiały zostać odłożone: wszystkie nasze oszczędności zostały pochłonięte przez elementy wyposażenia wnętrz, takie jak np. drzwi, czy gniazdka :) Śmiejemy się co prawda, że w pełni realizujemy ideę "inteligentnego domu": obok każdej żarówki zwisa nam kabelek z przełącznikiem, który umożliwia i n t e l i g e n t n y m operatorom jej zapalanie. Mając jedynie zielone kabelki w miejscu kontaktów, jest to jedyna możliwość przetrwania.

Zatem rok 2012 szykuje się pod znakiem wielkiego powrotu do instalacji EIB. Czego sobie i Państwu bardzo gorąco życzymy.

A tymczasem: Zdrowych, Wesołych i Rodzinnych Świąt, całej masy prezentów pod choinką, oraz Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Brak komentarzy: