czwartek, 10 października 2013

TOKKA - polski producent urządzeń KNX

Popieramy polskich producentów, a tym bardziej popieramy naszych Sąsiadów - dlatego dzisiaj kilka słów o firmie TOKKA z Piaseczna.

Właścicieli systemów alarmowych firmy Paradox z pewnością ucieszy możliwość ich integracji z KNX'em. Służy do tego interfejs KNX Paradox EVO096 lub EVO192. Jak czytamy na stronie producenta (http://www.tokka.pl):
  Interfejs KNX-Paradox EVO096 przeznaczony jest do integracji systemów alarmowych PARADOX z systemem magistralnym KNX. Pozwala ona na łatwą i szybką wizualizacje stanów 96 stref (linia otwarta/zamknięta/ w alarmie) Obsługa każdej ze stref w systemie KNX może być wykorzystana do wizualizacji na panelach dotykowych, przy pomocy oprogramowania wizualizacyjnego, a także do wielu innych zadań jak sterowanie ogrzewaniem. itp. Obiekty komunikacyjne bramki dedykowane do przekazywania stanu stref, informacji o awariach oraz dowolnych parametrów za pomocą wirtualnych PGM-ów z poziomu KNX dostępne są w aplikacji ETS.
KNX-Paradox EVO096 firmy Tokka


Z reporterskiego obowiązku musimy dodać, że system Paradox musi być wyposażony w moduł  Paradox PRT3, a fizyczne połączenie odbywa się poprzez port RS-232, w który ten moduł jest wyposażony.Właśnie tą drogą interfejs firmy Tokka komunikuje się z systemem Paradox.
Koszt urządzenia nie poraża i wynosi odpowiednio: za interface do EVO096 – 280 EUR, a za EVO192 - rozszerzenie do 192 stref ... mniej, bo tylko 230 EUR :) Oczywiście ceny netto!

Z pozostałych ciekawych urządzeń to: bramka KNX-NuVo NVG108 przeznaczona do obsługi w systemie magistralnym KNX ośmiu (8) stref dystrybucji sygnału audio zarządzanych przez jednostki centralne NuVo – Grand Concerto i Essentia E6G. Podłączenie do tych urządzeń odbywa się poprzez ich port RS-232.
Koszt interface'u to 499 EUR.
Bramka KNX-NuVo NVG108


Zasilacze magistrali KNX – PS160E, PS320E, PS640E.  Zasilacz zabezpieczony jest przed zwarciem lub przeciążeniem. Urządzenie posiada wbudowany dławik separujący transmisję danych od napięcia zasilania magistrali. Zasilacz jest dodatkowo wyposażony w złącze umożliwiające podłączenie modułu zasilania awaryjnego PS-E1M oraz posiada zestyk pozwalający zewnętrznie monitorować stan napięcia zasilania.
Koszt najmocniejszego zasilacza to 245 EUR.

Więcej o produktach firmy TOKKA można poczytać tutaj: http://www.tokka.pl/pobierz.html

Brak komentarzy: