wtorek, 31 stycznia 2012

Alternatywa dla KNX/EIB - warte rozważenia

Rozważamy jak najszybszy powrót do naszej instalacji.

W międzyczasie pojawiła się poważnie rozważana opcja zainstalowania systemu innego niż EIB/KNX. Jak się [nieoficjalnie] okazało, na skrętce EIB - którą mamy już w ścianach - można zainstalować system bticino My Home Legrand'a. System niezwykle konkurencyjny cenowo i wyposażony w śliczne przyciski (jednak to Włosi).
Co ciekawe, system ten jest intensywnie wspierany przez programistów. Np. na platformie Android istnieje kilka aplikacji:
  • BTicino LIVINGLIGHT
  • Droid My Home
  • AzHomeTouch
(stan na luty 2012).

Wystarczy na http://www.android.com w oknie wyszukiwania wpisać słowo "bticino".

Niewątpliwie warte rozważenia!

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawy blog >Ja obecnie chcę założyć instalację hybrydową KNX zęby w przyszłości docelowo mieć instalację KNX. Do tego rozwiązania szczególnie przyczynili się dwaj polscy producenci urządzeń magistralnych KNX firma intelektronik z myślenic i firma Tokka przytoczona w blogu . Ich urządzenia KNX są nieporównywalnie tańsze niż firm zachodnich. Oczywiście nie maja wszystkiego ale łącząc to co mają z produktami firma zachodnich instalacja wychodzi dużo taniej. Niestety brak jeszcze opinii o produktach tych firm. Szczególnie interesuje mnie firma z myślenic. Czy może macie jakieś doświadczenie z tymi firmami?

Anonimowy pisze...

Ja używam urządzeń od Pana Jacka . Jeżeli chodzi o minusy to brak scen na aktorze wł/wył 8 kanałowym , brak możliwości wł/wył kanałów w rozdzielni a także brak diod sygnalizujących który kanał jest załączony . Co do plusów , mam te urządzenia już jakiś czas , ich działanie oceniam bardzo dobrze , tym bardziej że jedno działa w rozdzielni na dworze i daje sobie tam rade . miałem też źle podłączony ściemniacz który został naprawiony w trybie expresowym na koszt Intelektronik !!

Reasumując , są pewne drobne niuanse ale myślę że cena i naprawdę rewelacyjna obsługa to rekompensuje .

Unknown pisze...

Witam,

publikujemy powyższe posty, ponieważ znana jest nam tożsamość Autora [dane i adresy do wiadomości Redakcji].

Serdecznie pozdrawiam,
Administrator